Bir ilçede şap hastalığı alarmı! Giriş ve çıkışlar yasaklandı

0

İdil İlçesi Yüksekköy köyünde şap hastalığının tespit edilmesinin ardından ilçedeki hayvan hareketleri 2 ay süreyle durduruldu.

AÇIKLAMA GELDİ

İdil İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabından yayınlanan paylaşımda, “9 Eylül 2024 tarihine kadar kesim amacı dışında büyükbaş ve küçükbaş hayvanların ilçeye giriş çıkışları yasaktır.

İlçemize bağlı Yüksekköy köyünde görülen şap hastalığı salgını nedeniyle ilçemiz genelinde büyükbaş ve küçükbaş hayvanların hareketleri kesim amaçlı hareket edenler hariç 9 Eylül 2024 tarihine kadar 2 ay süreyle kapatılmıştır.

AW243896_01

“Çiftçilerimizin bu konuya duyarlı olması gerekmektedir, aksi takdirde Hafif Suçlar Kanununun 32'nci maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 66'ncı maddesi kapsamında cezai işlem uygulanacaktır.” (İHA)

Sıkmak
    Zeren Ertaş hayatını kaybetmişti!  Karar çıktı: 3 kişi tahliye edildi, 1 kişi beraat etti. Zeren Ertaş hayatını kaybetmişti! Karar çıktı: 3 kişi tahliye edildi, 1 kişi beraat etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu