Gatwick Havalimanı’nda personel eksikliğinden uçuşlar ertelendi

0

Londra’nın ikinci büyük havalimanında, perşembe günü 40’tan fazla uçuş iptal edildi veya başka yere yönlendirildi. Çok sayıda uçuş ise gecikmeyle gerçekleşti.

İngiltere’nin başkenti Londra’daki Gatwick Havalimanı’ndaki yeteri kadar hava trafik kontrolörü olmaması nedeniyle perşembe günü planlanan çok sayıda uçuş ya ertelendi ya da gecikmeli veya başka yere yönlendirilerek gerçekleşti.

REKLAM

Gecikme ve ertelemeler binlerce kişinin yolculuk planlarını alt üst etti.

Londra’nın ikinci büyük havalimanında, perşembe günü 40’tan fazla uçuş iptal edildi veya başka yere yönlendirildi. Çok sayıda uçuş ise gecikmeyle gerçekleşti.

Yolculuk planları aksayan öfkeli yolcuların, sosyal medya üzerinden havalimanı yönetimine sert eleştiriler yönelttiği görüldü.

Yolcuların önemli bir kısmı iptal edilen veya geciken uçuşlarla ilgili yeteri kadar bilgilendirilmediklerinden şikayetçi oldu.

Ulusal Hava Trafik Hizmetleri (NATS), personel sıkıntısı nedeniyle özür diledi.

Gatwick Havalimanı yönetimi, cuma günü uçuşların normale döndüğü bilgisini paylaştı.

Gatwick Havalimanı’nda bir ayda ikinci kez hava trafik kontrolörlerinin yetersizliği nedeniyle uçuşlarda sıkıntı yaşandı.

Son olarak 6 Eylül’de yine aynı havalimanındaki uçuşlar, hava trafik kontrolörlerinin kısa bir ihbar süresinin ardından hastalık izni almaları üzerine felce uğramıştı.

Bundan iki hafta önce ülke genelindeki havalimanlarında yaşanan teknik sorun, yaklaşık 2 bin uçuşun iptal edilmesine yol açtı.

Bu arada özel havayolu şirketleri EasyJet ve Ryanair yönetimleri yaptıkları açıklamalarda bu sorunlara çare bulamadığı gerekçesiyle Ulusal Hava Trafik Hizmetleri’ne sert eleştiriler yöneltti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu