Hamas: İsrail istenmeyen bir varlık haline geldi

0

Hamas hareketinin siyasi büro üyesi Rishk, Birleşmiş Milletler'in (BM) İsrail ordusunu “çatışma bölgelerindeki çocuklara zarar veren” ülkelerden kara listeye almasının ardından Telegram hesabından yazılı bir açıklama yayınladı.

Binyamin Netanyahu'nun (İsrail Başbakanı), ordu ve hükümetin bir kez daha İsrail'in kara listeye alınmasından korktuğunu belirten Rishk, “İsrail artık uluslararası mahkemelerde yargılanan, istenmeyen bir varlık haline geldi.”

İsrail'in 6 Haziran'da Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı'na (UNRWA) ait An-Nuseyrat mülteci kampındaki okula saldırısına değinen Rishk, bu saldırının kasıtlı bir soykırım ve etnik bir eylem olduğunu söyledi. . saldırı. Bunun bir temizlik suçu olduğunu vurguladı.

İsrail'in söz konusu okulda direniş savaşçılarının bulunduğu yönündeki iddialarının “gülünç bir yalan” olduğunu kaydeden Rishk, hiçbir şeyin masum sivillerin öldürülmesini haklı çıkaramayacağını söyledi.

İsrail, Filistinlilerin sığındığı okulu hedef aldı

6 Haziran'da İsrail ordusu, yerinden edilmiş Filistinlilerin Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Nuseyrat mülteci kampına sığındığı UNRWA okulunu bombaladı.

Saldırıda 14'ü çocuk, 9'u kadın 40 Filistinli hayatını kaybederken, 23'ü çocuk, 18'i kadın 74 kişi de yaralandı.

İsrail'in Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Gilad Erdan, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda çatışma bölgelerini duyurdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu