Keseli sansarların yaşamı tehdit altında

0

Victoria’daki bu milli parkta yaşayan tilki ve vahşi kedi sayılarının artmasıyla keseli sansar soyları tükenmek üzere.

Keseli sansarların yaşamı tehdit altında. Victoria’daki Büyük Otway Milli Parkı’nda yaşayan tilki ve vahşi kedi sayılarının artmasıyla keseli sansar soyları tükenmek üzere.

REKLAM

Koruma Ekolojisi Merkezi’den Doktor Jack Pascoe bu varsayımla birçok ülkedeki keseli sansarları ulusal rezerv sisteminde koruma altına alacaklarını söyledi: “Fakat bizler, doğrudan müdahale olmaksızın, en tehdit altındaki türlerimizin çoğunu kaybedeceğimizi giderek artan bir şekilde görüyoruz.”

Bir türün tükenmiş olduğunu izlemek yeterince kötü olsa da, araştırmacılar genel olarak ekosisteme ne olacağı konusunda endişeleniyorlar.

Bu yüzden diğer tehdit altındaki türlerin sayısını artırmak umuduyla Otway boyunca 380 gece kamerası kuruldu.
Isı ve hareketi algılayan sensörler ile uzun burunlu potoru, bandiküler, antechinus ve diğer hayvanlardan oluşan ancak yalnızca bir sansar içeren iki yüz bin imge görüntüsü elde ettiler.

Araştırmacılar, görüntüleri Otway’deki tilki yemine en uygun noktalara sabitlemek için kullanmayı planlıyorlar: “Dolayısıyla, bazı bölgelerde hangi hayvanların bulunduğunu, kaç tane tilkinin olduğunu ve kaç tane vahşi kedinin olduğunu görebiliriz. Geri dönüp beşinci, on ve gelecek yıllara kıyasla bir yıl içinde neler olduğunu görebiliriz.”

Son üç yılda, algılama köpekleri kuollerin kokusunu alacak şekilde eğitildi. Geçen sene izi bıraktılar, şansları vardı.

Ekosistem için hayati önem taşıyan bir türün korunmasına yardımcı olmak için atılmış bir adım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu