Filistinlilere dayanışma mesajı veren iklim aktivisti Greta Thunberg’in konuşması tepki çekti

0

Ünlü iklim aktivisti Greta Thunberg’in on binlerce kişinin katıldığı gösteride Filistinlilerle dayanışma mesajı vermesi tepkilere yol açtı.

REKLAM

İklim aktivisti Greta Thunberg’in Pazar günü Amsterdam’da düzenlenen bir gösteride Filistinli ve Afgan bir kadını konuşma yapması için davet etmesi bazı aktivistlerin tepkisine yol açtı. Thunberg sahneye çıktıktan sonra mikrofonu elinden almaya çalışan bir adam şunları söyledi: “Buraya siyasi görüşleri dinlemeye gelmedim.”

Kadınları Filistin bayraklarıyla gösteri sahnesine davet eden Thunberg, meydanı dolduran on binlerce kişilik kalabalığa seslendi.

Thunberg konuşmasında şunları söyledi: “…ezilenlerin, özgürlük ve adalet için mücadele edenlerin sesine kulak vermeliyiz. Aksi takdirde uluslararası dayanışma olmadan iklim adaleti olamaz.”

Thunberg’in konuşmasını yarıda keserek mikrofonunu almaya çalışan bir adam, “Buraya siyasi görüş için değil, iklim gösterisi için geldim.” dedi. Söz konusu kişi, çevredekilerin yardımıyla sahneden indirildi.

Thunberg sahneye çıkmadan önce, kalabalığın Filistin bayraklarını sallaması ve Filistin yanlısı sloganlar atması nedeniyle etkinlik kısa bir süreliğine kesintiye uğradı.

Ancak bu duruma aldırış etmeyen Thunberg’in, müzik çalarken sahne arkasında dans ettiği görüldü.

Organizatörler, Amsterdam’daki iklim yürüyüşüne 70 bin kişinin katıldığını duyurdu.

Hollanda’da 22 Kasım’da yapılacak genel seçimlere katılacak siyasi partilerin temel politika alanlarından biri de iklim değişikliğiyle mücadele.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking