İsrail, Hamas tünellerine deniz suyu boşaltmaya başladı

0

İsrail ordusunun Gazze’ye doğru yüzlerce kilometre uzanan Hamas tünellerine deniz suyu pompalamaya başladığı bildiriliyor.

REKLAM

ABD’li yetkililere dayalı The Wall Street Journal gazetesine göre İsrail ordusu, Hamas’ın Gazze’deki tünel kompleksine deniz suyu pompalamaya başladı. ABD’li yetkili bu sürecin haftalar alacağını söyledi.

Habere göre Biden yönetimi yetkilileri, bu sürecin Hamas savaşçılarının ve tünellerde saklandığına inanılan mühimmatların imhasına yardımcı olacağını söyledi.

Bazı yetkililerin deniz suyunun Gazze’nin tatlı su kaynaklarını tehlikeye atabileceği yönündeki endişelerini dile getirdikleri bildirildi.

İsrail’in Hamas’a yönelik başlattığı askeri operasyonun amaçlarından biri de Gazze’nin altından geçen yüzlerce kilometre uzunluğunda olduğu söylenen tünellerin imha edilmesi.

Gazze’de bir rehinenin kurtarıldığı tünellerin derinliğinin 80 metreye kadar çıktığı belirtiliyor.

Batılı ve Orta Doğulu kaynaklar, Gazze’nin 360 kilometrekarelik alanı altında “saldırı, kaçakçılık, depolama ve operasyonel tüneller” de dahil olmak üzere çeşitli türde tünellerin bulunduğunu söylüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking