Uzman isim uyardı: Gizli kanserin en yaygın 3 belirtisi! Biri bile varsa hastaneye koşun

0

Kanseri erken yakalamak çoğu zaman ciddi hastalıkların tedavisinin daha kolay olduğu anlamına gelir. Ancak semptomların farkındalığı, hızlı teşhisin önünü açmak için odak noktası olmalıdır. Şans eseri, bir doktor böbrek kanserinin en yaygın üç belirtisini özetledi.

Express haberine göre doktor İngiltere’de yaşıyor. James O’Donovan, böbrek kanseri teşhisi konan çoğu insanda herhangi bir semptom görülmediği konusunda uyardı, ancak yine de neye bakılacağını bilmenin önemli olduğunu söyledi.

1) İDRARDA KAN

Dr. O’Donovan’a göre tuvalete gittikten sonra kan gelmesi böbrek kanserinin en sık görülen belirtisidir.

Her ne kadar bu sinyal enfeksiyonlar, prostat büyümesi ve böbrek taşları gibi başka faktörler tarafından da tetiklenebilse de, idrarınızda kan fark ederseniz mutlaka doktorunuza danışmanız önemlidir.

Dr O’Donovan şunları söyledi: “Kanın artık her zaman orada olması gerekmiyor, gelip gidebilir. Bazen kan çıplak gözle görülemez. Ancak doktorunuz kontrol etmek için basit bir ölçüm çubuğu testi idrar yapabilir.” BT.”

2) BÖBREK BÖLGESİNDE ŞİŞME VEYA KİTLE

böbrek

Doktora görünmeyi gerektiren bir başka işaret de böbrek bölgesinde şişlik veya kitle olabilir.

Doktor, “Böbrek tümörlerinin çoğu sizin veya doktorunuzun hissedemeyeceği kadar küçüktür, ancak doktorunuz kanseri kontrol etmek için ultrason gibi bir tarama ayarlayabilir” diyor. Şunları beyan etti:

3) KABURGA İLE KALÇA ARASINDAKİ AĞRI

sırt ağrısı

Böbrek kanserinin son önemli belirtisi, kaburgalar ile kalça arasındaki, yan bölge adı verilen bölgede meydana gelen ağrıdır.

Dr O’Donovan şunları söyledi: “Ağrı belin alt kısmına da yayılabilir. Ancak ağrının olması mutlaka böbrek kanseri olduğunuz anlamına gelmez. Bu bölgelerdeki ağrı aynı zamanda enfeksiyonlar veya sıklıkla böbrek taşları gibi başka nedenlerden de kaynaklanabilir. Ama mutlaka bir doktora görünmelisiniz” dedi.

Doktorunuz bu üç önemli belirtiye ek olarak böbrek kanserinin aşağıdaki potansiyel belirtilerine de dikkat etmenizi önerir:

  • Denemeden kilo verin
  • Yüksek ateş ve aşırı terleme
  • Yorgunluk
  • İştah kaybı
  • Genel sağlık durumunun kötü olduğu hissi
  • Hipertansiyon
  • Anemi

Bu belirtilerin birçok farklı durumdan kaynaklanabileceğini ancak yine de doktora görünmeniz gerektiğini söyleyen Dr. O’Donovan, şunları söyledi: “Bu belirtileri gösteren kişilerin çoğunda kanser yoktur ancak eğer varsa doktora başvurmanız önemlidir. Doktor, çünkü eğer kanserse, erken teşhis edilirse tedavisi çok daha kolay olacaktır.” .” diyerek sözlerini tamamladı.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Hurdaya çıkan araçlar: 2 ölü, 5 yaralı  Hurdaya çıkan araçlar: 2 ölü, 5 yaralı
AK Parti adayı ile İzmirlilerin diyalogu dikkat çekti!  AK Parti adayı ile İzmirlilerin diyalogu dikkat çekti! “CHP’li olarak sizi çok seviyorum”
Kurbanların sayısı arttı!  Moskova saldırganları mahkemedeKurbanların sayısı arttı! Moskova saldırganları mahkemede

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking